Zaev: “Suç İşlemiş Olan Herkes Adalet Önünde Cevap Verecek!”

 

Bu akşam Kanal 5 ana haber bültenine konuk olarak katılan SDSM lideri Zoran Zaev gündeme dair çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

‘’Gyorge İvanov’un yaptığı tam bir darbeydi, iktidar transferini engellemeye kalkmak darbeden başka bir şey değildir. Arnavut partilerinin seçimlerden önce vaad etmiş oldukları bir deklarasyon var, bu konuda ilk olarak Nikola Gruevski ile görüştüler, daha sonra benimle de görüştüler. Bizim şu anda elimizde yeni hükümet için bir proğramımız var, herhangi bir platform veya deklarasyona ihtiyacımız yok’’ diyen Zaev, yeni Meclis Başkanı’nın Cumhurbaşkanı’na mektup göndereceğini ve İvanov’un 10 gün içerisinde hükümet kurma görevini kendilerine takdim edeceğine inandığını belirtti.

Zaev, DUİ’nin Meclis Başkanlığı için aday gösterdiği Talat Caferi’nin tecrübesi itibarıyla bu görev için daha ciddi adaylardan biri olduğunu ve bu görevin başına gelecek kişide en önemli unsurun kalite ve kapasite olması gerektiğini belirtti.

‘’Yalan ve dolanın dönemi artık sona erdi, Nikola Gruevski buyursun TV düellosunda karşıma çıksın, gazeteciler de gelsinler, merak edilen tüm sorulara hep beraber cevap verelim. Herkes bilmelidir ki iktidarımızda kimsenin bir tek saç teli bile zarar görmeyecektir’’ diye belirten Zaev, suç işleyen herkesin adalet önünde cevap vereceğini ve bunun Nikola Gruevski için de geçerli olduğunun altını çizdi.