KÜLTÜR & SANAT

Yeni Kültür Konseyi Kuruldu, Başkan Güner İsmail Oldu

Makedonya Cumhuriyeti Kültür Bakanı Robert Alagyozovski’nin kararı doğrultusunda, uzman danışmanlık görevini yürütecek olan Kültür Konseyi’nin yeni kadrosu belli oldu. Konseyde kültür alanından önemli ve kendini ıspatlamış kişiler yer alırken ilk defa konsey ekibinin kurulmasında hakça temsil ilkesinin uygulanmasına özen gösterildi.

Konseyin, Bakan Alagyozovski ile düzenlediği ilk toplantıda şeffaf ve kamuoyu ile kordineli şekilde çalışacağının altı çizildi.

Konseyde Başkanlık görevini eski Kültür Bakanı Güner İsmail yürütecek. Konsey eski dönemlerdeki kabarık sayı yerine 13 kişiden oluşuyor. Konseyde dikkat çeken isimler olarak Miroslav Grçev, Petar Arsovski, Vladimir Milçin, Ramadan Ramadani gibi isimler yer alıyor. 4 Arnavut asıllı üyenin olduğu konseyde farklı etnik gruplardan temsilcilerin olması umut verici olarak yorumlanıyor.

Başta siyaset alanı olmak üzere, değişik alanlarda sitemizde değerli yazı ve demeçlerini okuyucularımızla paylaşan Güner İsmail’e yeni görevinde başarılar dileriz.