EĞİTİM

Yeni Kurulacak Hükümet 2017 Yılında İştip’te Öğrenci Yurdu İnşa Edecek

Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği sözcüsünün konuyla ilgili verdiği demeç şöyle: VMRO DPMNE ve Eğitim ve Bilim Bakanlığının yaptığı açıklamalar, iktidar yanlısı medyada yayınlanan ve fazlasıyla ödenmiş kampanyalar, eğitimdeki kötü durumu ve gerçekleri değiştirmeyecek.

10 yıldır iktidardalar, fakat yükseköğretimdeki öğrenciler hala çok kötü şartlarda eğitimlerine devam ediyorlar. Gruevski sahte barok ve ihalelerden aldığı komisyonlarla meşkülken, yükseöğretim öğrenci yurtları yıkılıyor.

Öğrenciler örgültenip dünya medyasının ilgisini çeken fotoğraflar gönderdikten sonra, Gruevski haklı olduklarını kabul etti ve onarım sözü verdi. Şimdi artık Gruevski için çok geç. Sosyal Demokratlar Birliğinin (SDSM) yeni hükümeti sorunların çözümü için çalışma başlatacak. 10 yıl ülkeyi kötü yöneten iktidarın açtığı yaraları sarmaya çalışacak. VMRO DPMNE’nin 9 yıl içerisinde İştipt’e yapmadığını, yeni hükümet 2017 yılının sonuna kadar tamamlayacak-öğrenciler 300 yataklı yeni öğrenci yurduna kavuşacaklar.