SİYASET

Yaneva: ‘’ Çalışmalarımızı Engelleyen Herkese Karşı Suç Duyurusunda Bulunacağız’’

Telma televizyonuna röportaj veren Özel Yetkili Savcı Katitsa Yaneva çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

                Mahkeme kararının yerine getirilmesini önleme amaçlı birçok girişimin mevcut olduğunu söyleyen Yaneva, bu tür faaliyetlerde yer alan herkese karşı suç duyurusunda bulunulacağını söyledi.

                “Muhakkak ki verdiğimiz bu adalet mücadelesinde bu durumdan hoşnut olmayan kesim tarafından bana saldıranlar olacaktır, ancak Makedonya hukuk sisteminde şeffaflığı ve düzeni yeniden canlandırdığım için büyük bir memnuniyet duymaktayım” diyen Yaneva, kendisini ve Özel Yetkili Savcılığın çalışmalarını siyasete çekmeye çalışanlara da tepki gösterdi.

                Telefon rehberinde herhangi bir siyasi liderin telefon numarasının kayıtlı olmadığını belirten Yaneva, “Siyasi açıklamalara yorumda bulunmak gibi bir kaygım yok, fakat ben ve ekibim kanunlar çerçevesinde çalışıyoruz. ÖYS şu ana kadar VMRO-DPMNE’nin birçok önde gelen üyesi hakkında soruşturma başlattığı bir gerçek, fakat bütün bu soruşturmalar şimdiye kadar incelediğimiz bulguların sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Muhalefetten herhangi bir kişi hakkında soruşturma gerektirecek bir bulguya henüz rastlamadık’’ diyerek VMRO-DPMNE lideri Gruevski’nin ithamlarına cevap verdi.