BALKANLAR

Türkiye’de Bulunan Batı Trakya’lılar Gümülcine ve İskeçe’de Karantine Alındılar

28 Mart Cumartesi günü 60 öğrencinin yanı sıra bir bebek de bugün Türkiye’den ülkemize giriş yapanlar arasındaydı. Böylelikle giriş yapan öğrenci ve vatandaşlarımızın sayısı 150 oldu. Bu gün gelen gruplar da Sivil Koruma Bakanlığı’nın ve Kamu Sağlığı Milli Kuruluşu’nun (ΕΟΔΥ) talimatları çerçevesinde Gümülcine ve İskeçe’deki otellere yerleştirildi.
Aynı zamanda, Bölge Halk Sağlığı ve Sosyal Refah Genel Müdürü ve İskeçe Bölgesel Birimi Halk Sağlığı ve Sosyal Refah Müdürü Cuma günü Evros ve İskeçe otellerinde karantinaya alınan öğrencileri ziyaret etti. Öğrencilere durum ile gerekli bilgilendirme yapıp ve sağlık durumları hakkında bilgi edindiler.
Ayrıca Sivil Savunma Genel Sekreterliği’nden sekiz kişilik bir uzman heyeti, Türkiye’den dönen ve Gümülcine, İskeçe ve Dedeağaç’taki otellerde kalan öğrencileri test için yarın gelecek . Gerekli testler yapılacak ve Pazartesi günü çıkacak sonuçlara göre, planlanan prosedürler takip edilecektir.
İçinde bulunduğumuz bu zorlu süreç boyunca İskeçe, Gümülcine ve Dedeağaç’ta bulunan öğrenci kardeşlerimiz ile devamlı iletişim halinde olduğumuzu her türlü konuda bilgilendirmek ve sıkıntılarını gidermek için çalıştığımızı siz değerli vatandaşlarımızla paylaşmak istiyorum.
Bu süreçte gerekli önlemleri alıp, hem kendi hem de sevdiklerimizin hayatını riske atmayalım . Birbirimize karşı duyarlı, şefkatli davranarak panik yapmayalım. En kısa sürede sağlıklı günlerde sevdiklerimizle birlikte olmak dileğiyle.