BALKANLAR

Türk Askeri Kosova’da Kadın Hastalıkları Bölümü’nün Yeniledi

Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanlığı,  İstog Belediyesi’ndeki Aile Sağlık Merkezi Kadın Hastalıkları Bölümü’nün yenilenmesi projesinin tamamladı.

İstog’ta Cuma günü gerçekleştirilen açılış töreninde KDTP Genel Başkanı ve Meclis Başkan Vekili Fikrim Damka, Sağlık Bakanı Armend Zemaj,  Bölgesel Kalkınma Bakanı Enis Kervan, KDTP Milletvekili Fidan Brina, İstog Belediyesi Başkanı Haki Rugova, T.C. Priştine Büyükelçisi Çağrı Sakar, Temsil Heyet Başkanı Albay Savaş Yanar ve çok sayıda davetli katıldı.

İstog Belediyesi’ndeki Aile Sağlık Merkezi Kadın Hastalıkları Bölümü’nün yenilenmesi projesine destek olanlara teşekkürlerini ifade eden İstog Belediyesi Başkanı Haki Rugova, bu Türk kurumlarının bu belediyeye ilk desteği olmadığını da vurguladı.

T.C. Priştine Büyükelçisi Çağrı Sakar, İstog’ta bugün gerçekleştirilen projeye benzer desteklerin Türkiye Cumhuriyeti tarafından devam edeceğini belirtirken TİKA desteğiyle İstog için yeni projelere imza atılacağını ifade etti.

Salgınla mücadelede İstog Belediyesi çalışmalarını takdir eden Sağlık Bakanı Armend Zemaj, sağlık alanında yatırımları tüm ilgili taraflar ile bakanlığın koordine etmeye devam edeceğini bildirdi. Bu belediyede kadınların sağlığı için yatırımın önemine işaret eden Zemaj, Büyükelçi Sakar ve Türk askerine teşekkürlerini ifade etti.

Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanlığı,  İstog Belediyesi’ndeki Aile Sağlık Merkezi Kadın Hastalıkları Bölümü’nün yenilenmesi projesinin 60 bin Euro’ya mal olduğu belirtildi.

KosovaHaber