SİYASET

THP: Makedonya Türkleri Mafya Yerine Hak, Hukuk Ve Adaleti Seçti

11 Aralık erken genel seçimleri sonrasında Türk Hareket Partisi bir değerlendirmede bulundu. Değerlendirmede Makedonya Türkleri mafya yerine hak, hukuk ve adaleti seçtiği kaydedilirken, tüm ayrımcılık politikalarına rağmen Makedonya Türkleri dik duruş sergilediği için Makedonya Türklerine teşekkür ettiği ifadeleri yer aldı.

THP’nin basın bildirisi şu şekilde:

Makedonya Türkleri  11 Aralık’ta önümüzdeki dönem için hem Türklerin varlığını temsil edecek milletvekillerini seçmek hem de Makedonya’nın geleceği  için sandığa gitmiştir. Resmi olmayan sonuçlara göre Makedonya Türklerinin yoğun yaşadığı şehir, belediye ve köylerde Makedonya Türk’ü değişim diyerek, rejim ve rejimin işbirlikçilerine gereken dersi vermiştir.  Özellikle etnik Türk köylerinde oy patlaması yaşanırken, Makedonya Türklerinin mafyadan yana değil. Hak , hukuk ve adaletten yana oldukları ıspatlanmıştır. Türk Hareket Partisi  Makedonya demokrasi tarihine eşine az rastlanır bir şekilde teşekkül ettirilmiş, kara propaganda ve algı operasyonlarıyla mücade etmek zorunda kalmıştır. Vmro-Dpmne ve Türk işbirlikçileri ülkeyi uçurumun kenarına sürüklerken, toplumsal korkuyu tetikleyerek, tehdit ve şantajları silah gibi kullanarak oy peşine düştüler.

Türk Hareket Partisi devlet ve hükümetin  tüm imkanlarıyla mücadele ederek, haksızlığa ve ayrımcılığa karşı dik duruşunu koruyarak, milli ve tarihi emanetlere sahip çıkarak, rejimin ve rejimin destekçilerinin tüm tuzaklarını bozmuştur.

Makedonya Türklerinin vatan ve millet sevdasında en ufak bir eksilme yaşanmadı. Türk Hareket Partisi ve genel anlamda Makedonya Türklerinin saflarında en küçük bir bozulma yaşanmadı. Türk Hareket Partisi olarak hak, hukuk, adalet çıkarlarını savunmaya en samimi bir şekilde devam edip, Makedonya Türklerini her platformda en başarılı bir şekilde temsil edeceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın.

11 Aralık’ta Makedonya kazandı. Makedonya Türkleri dik duruş sergileyerek kazandı. Makedonya’da hak, hukuk ve adalet kazandı.

Türk Hareket Partisinin tecrübeli, genç ve dinamik kadrosu Makedonya Türklerinin emrindedir.