AVRUPA

Tarım Bakanı: Gelecek Hafta Tütün Üreticileri Sübvansiyonları Alacak

Tarım, Ormancılık ve Su İşleri Bakanı Lyupço Nikolovski yaptığı açıklmada, ,,gelecek hafta Salı gününden itibaren 2016 yılı için tarımcılara sübvansiyon ödemeleri devam edecek. 24.000 başvuru ve ödenecek 25  milyon avro için Su İşletmeleri ile olan sorunlar ve bütün engeller aşılacak’’ dedi.

Nikolovski açıklmasının devamında şu ifadelere yer verdi, sübvansiyonların bir an önce ödenmesi gerekiyor ve biz bunun için büyük çabalar sarf ettik. İlk önce tütün üreticileri sübvansiyon alacaklar. Su İşletmelerine borcu olanların bilgileri ekleniyor, bu işlemden sonra tarımcılara ödeme yapabileceğiz. Su İşlerinde verileri sisteme gece, gündüz yükleyen çalışanlar var, onlara yetki verdik.

Maliye Bakanı ile devamlı kordinasyon içerisindeyiz, yarın Su İşleri ile tüm sorunlar giderilir diye umuruyoruz. Ben elimden geleni yapmaya çalışıyorum, bütün çabalarımız tarımcıların bir an önce paralarını almaları ve çıkarları doğrultusundadır. Kamu Vergi Dairesi ile sorun giderildi. Borcu olan tarımcılar da sübvansiyon alabilecekler. Salı gününe kadar tüm sorunlar giderileceğini ve sübvansiyonları ödemeye başlayabileceğimize inaniyorum.