SİYASET

İtalya Büyükelçisi Romeo, Bakan Kahil’i Ziyaret Etti

İtalya Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçisi Carlo Romeo,  bugün Makedonya Cumhuriyeti Devlet Bakanı Prof. Dr. Adnan Kahil ile görüştü.

İtalya Cumhuriyeti Büyükelçisi, Bakan Kahil’i Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı olarak üstlendiği görevden dolayı tebrik etti. Sayın Büyükelçi Makedonya Cumhuriyeti’nde İtalyan sermayeli büyük bir şirket hacminin olduğunu ve yeni yatırımların oluşma olasılığına inandığını belirtti.

Prof. Dr. Adnan Kahil, sağlıklı bir ekonominin sağlıklı bir toplum oluşturabileceğini ve ekonomik büyüme planının yeni koşullarını anlattı aynı zamanda planın yakında tamamlanacağını da sözlerine ekledi.

Bakan Kahil; “Yeni hükümet yerli ve yabancı yatırımcılara eşit haklar sağlıyor. Geçmişten farklı olarak, şimdi, devlet desteğinin kontrolü kimsenin elinde olamayacak. Ülkeye yatırım yapmak isteyen şirketlerin sermaye ve niyeti, verilecek teşviklerin hesaplanmasında kilit faktörler olacak ” sözlerini kullandı.

Bakan Kahil, Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı olarak kendisi ve kabinesinin şirketler için desteğe hazır, iş dünyasıyla işbirliğine açık ve devlet tarafından sunulan fırsatları sunmaya hazır olduklarını belirtti.