SİYASET

Gruevski: Ali Ahmeti Bizden Hiçbir Zaman Yazılı Belge İstemedi

Vmro-Dpmne’nin sanık Genel Başkanı Nikola Gruevski dün akşam katıldığı bir televizyon proğramında bugüne kadar Demokratik Bütünleşme Birliği’nden hükümeti kurmak için herhangi bir yazılı belge istenilmediğini söyledi.

Nikola Gruevski ayrıca 29 Ocak 2017 tarihine kadar Demokratik Bütünleşme Birliği  Genel Başkanı Ali Ahmeti ile hükümeti kurmak üzere görüştüklerini ancak Arnavut partilerinin ortak yayınladıkları platforumun Vmro-Dpmne’nin kabul etmesinin mümkün olmadığını vurguladı. Arnavut dilinin Makedonya genelinde resmileşmesi konusunda fikir ayrılıkları olduğunu söyleyen Nikola Gruevski, Özel Yetkisi Savcılığın formatı konusunda da Demokratik Bütünleşme Birliği ile anlaşamadıklarını söyledi.

Dün Demokratik Bütünleşme Birliği milletvekili Artan Grubi katıldığı bir televizyon proğramında sadece Sosyal Demokratlar Birliği’nden değil, hükümeti kurma aşamasına gelindiğinde Vmro-Dpmne’den de yazılı teklif ve önerilerin istenildiğini söyledi. Ancak dün akşam Nikola Gruevski bugüne kadar Demokratik Bütünleşme Birliği’nden yazılı bir belge veya yazılı bir garanti istenilmediğini söyleyerek, Arnavut milletvekili Artan Grubi’yi yalanlamış oldu.