GÜNCEL

Zoran Zaev Ramazan Bayramını Türk Dilinde Kutladı

Değerli yurttaşlar, İslam dinine mensup değerli vatandaşlar,

Ramazan ayının bitmesiyle İslam dininin en önemli bayramlarından biri; Ramazan Bayram’ına gelmiş durumdayız.
Müminlerin ruhu ve yolu, ruhun saflaştırılması ve dualarla düşünülmesi ile yakından bağlantılıdır. Kötülüğe, şiddete, tacize, bozulmaya ve saf değerlerin yok edilmesine direnme cesareti doğar.
Ramazan ayı boyunca Allah’a yakın olmak için tüm şahsi tutku ve kibirleri bir kenara bırakarak, büyük sıkıntılar, zorluklar yaşadınız.
Ramazan ayı, küresel çapta koronavirüs pandemisinden dolayı bu yıl birçok önlem ve kısıtlama izlenmiş olsa da, İslam dininin temel sütunlarından biri olan Ramazan ayının taahüttünü onurlu bir şekilde sürdürerek, yerine getirdiniz.
Toplumdaki önemli siyasi aktörler olarak, tüm vatandaşlarımızın sağlığını, itibarını ve refahını korumak için özen gösterip, maksimum sorumluluk almaktayız.
Devlet kurumlarının profesyonelliğini, bağımsızlığını ve demokratikleşmesini sağlayarak ve garantileyerek, ülkemiz, sizinle birlikte, Avrupa ailesine olan isteklerini ve taahhütlerini büyük adımlarla gerçekleştirmektedir.
Sevgili yurttaşlar, İslam dinine mensup olan değerli vatandaşlar, izninizle Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği adına ve şahsım adına Ramazan Bayramını kutluyorum. Bu bayramı sevdiklerinizle beraber, barış, sevgi huzur ve karşılıklı anlayış ile geçirmenizi dilerim.

Saygılarımla,

Zoran Zaev
Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği
Genel Başkanı