GÜNCEL

TMBH ve TDP’den Bayram Mesajı

TMBH Genel Başkanı Erdoğan Saraç tarafından gönderilen bayram mesajında ise şu sözlere yer verildi:
“Yine bir 11 ayın Sultanı olan  Ramazan’a elveda demek üzereyiz. Rabbimiz bize nice merhabalar demeyi nasib etsin. Hatırlanacağı üzere 10 günü rahmet, 10 günü mağfiret ve 10 günü beraat olan bu kıymetli ayın vasıtasıyla  yeniden diriliş ve Kur’anın ipine sımsıkı sarılma olmuştur. Milli ve manevi değerlerimizin gereği fakir, fukara ve yetimleri bu ay içerisinde sevindirmeye çalıştık. Yalnız olmadıklarını hatırlattık.

Makedonya Türklerinin milli refleksi ve vicdanı olan Türk Milli Birlik Hareketi bu duygu ve düşünceler içerisinde Ramazanın idrak edildiğini inanmaktayız. Türklüğe hizmet şiarımızdır. Bizde milli duygular, dini duygularla at başı gittiği için dinimize de hizmet ettiğimizin bilinci içerisindeyiz. Covid -19 salgınına rağmen hizmet anlayışımızı eksik etmedik ve bundan böyle de soydaşımızın ve vatandaşımızın emrinde olacağız.

Birlik ve beraberliğimizin perçinleşmesi duasıyla bütün Türk İslam Aleminin Fitre Bayramını kutlar, hayırlara vesile olmasını Rabbimizden niyaz ederim.

Türk Demokratik Partisi Genel Başkanı Beycan İlyas sosyal medyadan yayınladığı bir video ile Ramazan Bayramını tebrik etti.