GÜNCEL

Zoran Zaev 4. Radmila Şekerinska 5. Seçim Bölgesinde Liste Başı Olacaklar

Sosyal Demokratlar Birliği Genel Başkanı Zoran Zaev ile Genel Başkan Vekili Radmila Şekerinska dün birlikte düzenledikleri basın toplantısında milletvekili adaylarının %50’nin bayan olacaklarını duyurdu. Liste başının bayan olması durumunda ikinci sırada baylara yer verileceğini, liste başının bay olması durumunda ikinci sıradan bayanın aday olacağını duyurdu.

Partiden edinilen bilgilere göre Zoran Zaev 4. seçim bölgesinde liste başı, Radmila Şekerinska ise 5. seçim bölgesinde aday listesini göğüsleyecek.

Kulislerde 2. seçim bölgesinde Oliver Spasovski’nin liste başı olacağı kesin gözüyle bakılırken, 3. seçim bölgesinde Lyupço Nikolovski’nin başı çekmesi bekleniliyor. 1. seçim bölgesinde ise Mila Tsarovska ile Nikola Dimitrov’un isimleri geçmekte. 6. seçim bölgesinde ise BESA Hareketi ile yapılan ittifakla birlikte, bu bölgede liste başı BESA Hareketi Genel Başkanı Bilal Kasami olacak.

Sosyal Demokratlar Birliği bugün düzenleyecekleri kongreyle birlikte milletvekili aday listesi kamuoyu ile paylaşılacaktır.