GÜNCEL

Üsküp’te Film Gibi Soygun

Başkent Üsküp’te ’’NLB Tutunska’’ Bankasının merkez ofisinde gerçekleşen olayda,  banka çalışanı B.S. (40) diğer çalınanlar fark etmeden bankanın ana kasasından 2 milyon İsviçre frangı ve  270 bin avro parayı alıp mesai saati bitiminde bankadan çıkmış. Bir saat sonra ana kasadan sorumlu yetkilinin, kasadaki paralarda eksikliği fark etmesinden sonra olay polise bildiriliyor.

Polis ekipleri yaptıkları inceleme ve araştıradan sonra olayın şüphelisi olan B.S.’yi (40) Üsküp’te yaşadığı dairede gözaltına aldı. Göz altına alınan şüphelinin yanında banka’dan çalınan paraların bulunamadığı bildiriliyor. Polis kaynaklarının açıklamalarına göre şüphelinin sorgulamasına, olayın tamamiyle aydınlatılması ve çalınan paraların bulunması yönünde yoğun bir çalışma gerçekleştiriliyor.

NLB Tutunska bankasinin Genel Müdürü Antonio Argir yaptığı açıklamada olayın aydınlatılması için bütün çalışmaları yaptıklarını, banka müşterilerinin tasarruflarının güvende olduğunu belirtiyor.

Sözkonusu olay banka soygunları açısından Makedonya’da son 10 yılda çalınan en büyük para miktarı olarak kayıtlara giriyor.