GENELKÜLTÜR & SANAT

Yunus Emre Enstitüsü 100. Yılında 23 Nisan Programını Dijital Platformda Düzenledi

Yunus Emre Enstitüsü, sosyal medya hesapları üzerinden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM’nin kuruluşunun 100. yıl dönümü münasebetiyle dijital bir kutlama programı gerçekleştirdi.

Türkiye saati ile 16.00’da canlı olarak yayınlanan programa ülkemizden Devlet Bakanı Dr. Elvin Hasan, Kültür Bakanı Hüsnü İsmaili, THP Genel Başkanı ve milletvekili Enes İbrahim, TMBH Genel Başkanı Erdoğan Saraç katılırken, Türkiye’den Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam’ın yanı sıra yurt dışından Azerbaycan Cumhuriyeti Eğitim Bakanı Ceyhun Bayramov, Ürdün Prensi Asım bin Naif, KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Bosna Hersek Eğitim, Kültür ve Bilim Bakanı Raşid Hadzovic, Kosova Meclisi Başkan Yardımcısı ve 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı Tertipleme Komitesi Başkanı Fikrim Damka, Arnavutluk Eğitim Bakanı Yardımcısı Nina Guga ve Kosova Cumhuriyeti Eğitim, Bilim ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Enis Kervan da katıldılar. Programa ayrıca Yunus Emre Enstitüsü ülke müdürleri ile büyükelçi ve diplomatlar katılım sağladılar.

Avustralya’dan Rusya’ya, Filistin’den Somali’ye, Almanya’dan Ürdün’de, Çin’den Güney Afrika’ya kadar dünyanın farklı noktalarından çocuklar, kendilerine armağan edilen bu günde birlik beraberlik ve barış mesajlarını tüm dünya ile buluştu. Kutlama, 23 ülkeden 40 çocuğun canlı olarak söyleyeceği “Hayat Bayram Olsa” şarkısı ile sona erdi.