AVRUPA

Yüksel Kerim Yaşam Boyu Başarı Ödülüne Layık Görüldü

Makedonya Ticaret Odaları Birliği Turizm ve Otelcilik Odası’nın önde gelen üyeleri, sektörde fark edilir ve benzersiz bir iz bırakarak ülkemizde turizmin gelişimine önemli katkı sağladıkları için Yaşam Boyu Başarı Ödülleri’ne layık görüldü.

Ekonomi Bakanlığı Turizm Sektörü ve Turizm Konseyi ile birlikte, turizmin gelişmesine olağanüstü katkı sağlayan, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’nin uluslararası düzeyde onaylanması ve tanıtımı için Yaşam Boyu Başarı Ödülleri’nin 20 duayenine verilmesine karar verilen bir seçim yaptı. Bu ödüller Birliğin girişimiyle verildi ve 27 Eylül Dünya Turizm Günü vesilesiyle Ekonomi Bakanı Kreşnik Bekteşi tarafından takdim edildi.

General Turist şirketinin sahibi Yüksel Kerim Yaşam Boyu Başarı ödülünün sahibi oldu.

Ödülün sahipleri Angel Ivanov, Momir Rafajloski, Stefan Mishevski, Radoslav Simevski, Jovan Tanasoski, Mile Spiroski, Stojan Filiposki, Pero Mitrov, Slave Sirachevski, Miroslav Chonevski, Menan Memedi ve Petar Janev.

Ilija Kamnar, Ziber Bislimi, Enver Maliqi, Stavre Nikoloski ve Olgica Ilijoska olmak üzere beş turizm çalışanına ölümünden sonra ödül verildi.

Kuzey Makedonya Seyahat Acenteleri, Oteller, Yolcu Taşıyıcıları ve Restoranlar Odası Başkanı Arkan Kerim yaptığı konuşmada ödüle layık görülenler, profesyonel yaşamlarını turizmin gelişimine adayan, olağanüstü liderlik, yenilikçilik ve inisiyatif sergileyen ülkemizin turist kahramanlarıdır, bu nedenle çalışmaları için halk tarafından tanınma işareti olarak özel olarak vurgulanmayı hak ettiklerini söyledi.

Follow by Email
WhatsApp