AVRUPA

Ulaştırma Bakanı Vladimir Misaylovski THY’yi Ziyaret Etti

Makedonya Cumhuriyeti’nin seçim hükümetindeki Ulaştırma Bakanı Vladimir Misajlovski ve beraberindeki heyet, Türk Hava Yolları(THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi’ye çalışma ziyaretinde bulundu. Misafir heyet, Makedonya ile Türkiye ve ABD’deki bazı şehirler için yeni hat açılması konusundaki taleplerini THY’ye iletti.

Makedonya Ulaştırma Bakanı Misajlovski, Genel Müdür Bilal Ekşi’ye Türk Hava Yolları’nın iki ülke arasında gerçekleştirdiği seferlerden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Makedon vatandaşların Amerika ve Avrupa uçuşlarında sunulan hizmetten memnun oldukları için Türk Hava Yolları’nı tercih ettiğini ifade etti.

Türkiye ve ABD için yeni hat talebi

Türk Hava Yolları’ndan Üsküp-New York ve Üsküp-Toronto arasında sefer başlatmasını isteyen Makedonya Ulaştırma Bakanı, bu konuda gerekli tüm izinlerin verilmesinde yardımcı olacaklarını sözlerine ekledi. Ayrıca Makedon heyeti İzmir- Üsküp, İzmir- Ohrid ve Ankara- Ohrid seferlerinin de başlamasını istedi.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi ise Makedonya Ulaştırma Bakanı Vladimir Misajlovski ve Makedonya Sivil Havacılık Genel Müdürü Goran Jandreoski’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ekşi, Türk Hava Yolları’na gösterdikleri ilgiden ve destekten dolayı ziyaretçilerine teşekkür ederek isteklerin değerlendirileceğini ve gerekli çalışmaların yapılacağını belirtti.

Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov’un eşi Maja Ivanov’un da yer aldığı heyet ziyaretin ardından Türkiye’den ayrıldı.