GÜNCEL

TMBH: Eski Tas, Eski Hamam

Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH) tarafından yapılan yazılı açıklamada, “ 17 Ekim 2021 yılında yapılan Yerel Seçimlerde büyük yenilgiyle karşı karşıya gelen iktidar partisi SDSM ve ortakları hükümetin düşmesine  yol açmıştır. Ekonomi krizine sebep olan hükümetin yanlış icraatları, Kovid-19 krizi ve enerji kriziyle de başarılı olmadığı için çareyi istifada bulmuştur. Ancak SDSM başına şaibeli bir biçimde getirilen, bugüne kadar siyasette adı duyulmamış, Ekonomiden sorumlu bakan yardımcısı Dimitar Kovaçevski, Cumhurbaşkanın takdiriyle yeni hükümeti kurma yetkisi verilmiştir.” denildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“İki gün süren Meclis tartışmalarında ‘’Eski Hamam, Eski tas misali’’ yeni hükümetin, başarısız olan hükümetin devamı olduğu açıkça ortaya çıkmıştır. Yeni olan Alternativa partisinin katılımı dışında başka bir yenilikçi ve bu krizlerden başarıyla çıkacak kadroların yer almadığını görmekteyiz. 12o kişilik parlamentoda 62 oy temin ederek yeni hükümet resmen onaylanmış ve bugün göreve başlayacaktır. Yeni Meclis çoğunluğunun ilk celsesinde iktidar iki milletvekiliyle fire vermesi, bu hükümetin kısa soluklu olacağının işaretini vermektedir. Bu hükümette yer alan iki Türk partisinin de Türk kamuoyunun beklentilerine tercüman olmadığını üzüntüyle belirtmekteyiz. Yeniden bir Türk bakanın temin edilememesi şahsi hesapların kurbanı oldukları göstermektedir. Mutlaka cesur ve Türk kamuoyunun beklentileri kaale alınsaydı bu hükümeti dize getirme şansını sahiptiler. Aynı dönemde iki defa böyle bir fırsatı kaçıranları, elbette Türk seçmen günü geldiğinde cezalandıracaktır.

TMBH olarak bu hükümetin başarılı olma şansı olmadığını, tam tersine giderek hayat pahalılığı vesilesiyle vatandaşlarımızın memnuniyetsizliği dile gelecek ve bir erken seçimle krizin sonuçlanması mümkün olacağını yürekten inanmaktayız. Adaleti ve hukuk sistemini çiğneyen hükümet, rüşvetin ve kayırmacılığın son bulmasına inanmadığımızı görev alan kadrolardan görmekteyiz. Erken seçimin siyasi krize ve diğer durumlara çözüm getireceğinin altını çizerek bu istikamette çalışmalarımızı sürdüreceğimizi belirtmekteyiz.”

Follow by Email
WhatsApp