GÜNCEL

THP Genel Başkanı Enes İbrahim Yeni Hükümet Programını Değerlendirdi

Türk Hareket Partisi (THP) Genel Başkanı ve milletvekili Enes İbrahim, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Yaklaşık 1 haftadır suni gündem oluşturulmaya çalışılıyor. Ancak yeni hükümetin programını okuyan ve yorumlayan olmadı. Hükümetin yeni programında Kuzey Makedonya’da bir Türk Kültür Merkez’i kurulucağını bilen var mı? Partimizin seçim programında yer alan Türk Kültür Merkezi ısrarlı girişimlerimiz sayesinde hayata geçecek.” ifadelerini kullandı.

Bu yıl da MK Türk Tiyatrosu’nun inşaat çalışmaları için kaynak sağladıklarını kaydeden İbrahim, “Uzun dönemdir medya okur yazarlığı konusunda büyük bir ilgisizliğin yaşandığını tespit ettik. Son hafta yaşananları göz önünde bulundurduğumuzda bu konu üzerine ne şekilde sınıfta kalındığını görmüş olduk. Girişimlerimiz sonucunda ana dil eğitiminde yeni ilköğretim müfredatında medya okur yazarlığı ayrı bir konu olarak işlenecektir.” dedi.

Girişimleri sonucunda önemli konuların da hükümet programında yer aldığını belirten İbrahim, “Onları ayrıca detaylı bir şekilde tanıtacağız. Türk Hareket Partisi (THP) 3-5 kişi koltukta oturup, yüksek maaş almak için değil, Türk toplumunun onurunu koruyarak, kültürünü yaşatarak, eşit fırsatların sunulması için mücadele etmektedir. İlkeli, şeffaf ve kararlı olmaya devam edeceğiz. Yeni hükümetin ülkemize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim.” ifadelerinde bulundu.