THSA Müdürü Rahman, Dışişleri Bakanı Dimitrov İle Görüştü

Toplulukların Haklarının Sağlanması Ajansı (THSA) müdürü İlhan Rahman, Makedonya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Nikola Dimitrov ile görüşme gerçekleştirdi. Dışişleri bakanlığında gerçekleşen görüşmede Ajans Müdürü Rahman, Dimitrov’a Ajansın mevcut durumu hakkında bilgi verirken, yeni yönetim döneminde yapılan çalışmaları aktardı. Rahman görüşmede ülkenin Avrupa Birliği (AB) ve NATO üyelik süreçlerinde bütün devlet kurumlarının koordineli çalışmaları ihtiyacının doğduğunu bildirirken, bu doğrultuda başta Dışişleri Bakanlığı olmak üzere bütün ilgili kuruluşlara önemli görev düştüğünü söyledi.

Dışişleri Bakanı Nikola Dimitrov, hükümetin yürüttüğü dış politika hakkında bilgi verirken, AB ve NATO üyelik süreçlerinde bütün toplulukların tam desteğine ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Dimitrov ayrıca THSA’nı son derece önemli bir devlet kurumu olarak gördüğünü belirtitken, geçmişte bu kurumun kenara atıldığını ve yakın gelecekte Ajansın hak ettiği konuma gelmesinde yardımcı olacağını bildirdi.

İki devlet kurumu arasındaki işbirliğinin önümüzdeki dönemde arması konusunda fikir birliğinin sağlandığı açıklandı. Yapılan görüşmeye THSA müdür vekili Celal Hociç’de katıldı.