GÜNCEL

THP’den Çoşkulu “19 Mayıs” Kutlaması

Türk Hareket Partisi (THP) başkent Üsküp’te “19 Mayıs, Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” vesilesi ile büyük bir etkinlik düzenledi. Filarmoni salonunda düzenlenen etkinliğe THP Genel Başkanı ve milletvekili Enes İbrahim, KMC Kültür Bakanı Bisera Kostadinovska Stoyçevska, Siyasal Sistem ve Topluluklar Arası İlişkiler Bakan Vekili Cabir Doko, Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği Genel Başkan Yardımcısı Sanya Lukatevska, Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği Genel Sekreteri Mile Zeçeviç, KMC Kültür eski Bakanı Güner İsmail, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Murat Yazıcı, İBB Muhtarlık İşleri daire başkanı Yavuz Saltık, UKİD Romanya ve Balkanlar Koordinatörü Sabit Danış, Türkiyeden sanatçı Orhan Aydın, milletvekilleri, siyasi parti temsilcileri, sanatçılar, STK temsilcileri ve THP teşkilatlarının üyeleri ile parti sempatizanları katıldılar.

Rumeli camiasının sevilen ismi Yusuf Emini’nin sunuculuğunu yaptığı kutlama töreninde katılımcıları KMC Kültür Bakanı Bisera Kostadinovska Stoyçevska selamladı.

Etkinlikte ev sahibi olarak konuşma yapan THP Genel Başkanı Enes İbrahim “19 Mayıs, Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın” anlam ve önemine vurgu yaparken, Kuzey Makedonya’da uzun bir aradan sonra bu bayramın coşku ile kutlandığının altını çizdi.

Kutlamanın son bölümünde ise Türkiye Cumhuriyetinden gelen ünlü grup “Gece Yolcuları” sahne aldı. Grubun coşkulu performansına seyirciler de eşlik ettiler.

Follow by Email
WhatsApp