SİYASET

THP Üsküp’te Seçim Bildirgesini Tanıttı

Türk Hareket Partisi 11 Aralık erken parlamento seçim çalışmalarına dün gece Üsküp’te gerçekleştirdiği seçim bildirge tanıtımını yaparak devam etti. Yoğun ilgi ve kalabalık eşliğinde gerçekleştirilen seçim bildirge tanıtımına parti yöneticileri ve üyeleri haricinde, akademisyenler, sanatçılar, sivil toplum temsilcileri  ve vatandaşlar katılım gösterdi.

Toplantıda parti genel sekreteri ve milletvekili adayı Enes İbrahim yaptığı konuşmada seçim bildirgesinin içeriği hakkında katılımcıları bilgilendirirken, THP iktidarında başta Türkçe eğitim olmak üzere, kültürden ekonomiye, sağlıktan sosyal yardım ve hukuk alanına kadar yapılacak köklü değişikliklerden söz etti.

Milletvekili adayı Enes İbrahim konuşmasında ekonomik kalkınma konusunda önemli noktalara değinirken hedefin Makedonya’da ortalama maaşın 500 avro, en düşük maaşın ise 16.000 bin denara ulaşması olduğunu söylerken, Türkçe eğitimin iyileştirilmesi ve milli kurumlarımızı siyasetten uzak tutarak başta Türk tiyatrosu olmak üzere MRTV Türkçe yayın ve programları bir partinin değil soydaşımızın hizmetinde olacağını dile getirdi.

Seçim bildirge tanıtım toplantısında konuşan THP Genel Başkanı Prof.Dr. Adnan Kahil ise soydaşa güvendiğini ve 11 Aralık seçimlerinde doğru tercihte bulunacağını söyledi. Ayrıca, Kahil konuşmasının devamında gençlerin siyasetteki önemine değinirken Makedonya Türk Gençlerine her zaman olduğu gibi yarın da destek vereceğini söyledi.

THP’ den aldığımız bilgilere göre bügün THP milletvekili adayı Enes İbrahim ve heyeti Karbintsi belediyesine bağlı Kutsa, Pırnalı, Kılavuzlu ve Radanya’da halkla buluşma toplantılarına katılacak.

THP Parti Genel Başkanı Prof.Dr. Adnan Kahil ve beraberindeki heyet Kırçova ve yöresindeki soydaş ile buluşacak ve koalisyonun Kırçova mitingine katılacak.

ns-bushi

adn-bushibush