SİYASET

THP Genel Başkanı Enes İbrahim YAPABİLİRİZ Koalisyonun Merkezi Etkinliğinde Konuştu

Türk Hareket Partisi (THP) Genel Başkanı Enes İbrahim, ”YAPABİLİRİZ” ittifakının merkezi etkinliğinde konuştu. Merkezi etkinliğe Sosyal Demokratlar Birliği Genel Başkan Vekili Radmila Şekerinska, milletvekili adayları Melinda Ruşidi (BESA) ve Bobi Moysovski (LDP) katıldı.

Türk Hareket Partisi Genel Başkanı Enes İbrahim Kırçova meydanında düzenlenen etkinlikte bugünlere kolay gelmediklerini, bir rejimin nasıl yıkıldığını özetledi. Ayrıştırıcı politikalar yerine birlikteliği esas alan politikalar sayesinde bugün Makedonlar, Türkler, Arnavutlar, Boşnaklar ve diğerleri aynı şemsiye altında, aynı değerler üzerine buluşabiliyor. Yıllardır Türk yerleşim yerlerine yeterince yatırım yapılmadığını iddia eden İbrahim, son dönemde merkezi iktidarın desteğiyle Plasnitsa ve Merkez Jupa’da da projeler gerçekleşmeye başladığını belirtti.

Enes İbrahim devamında Plasnitsa belediyesinin 1996 yılınında kişisel çıkar ve rantçılar tarafından işgal edildiğini, yeterince yatırım yapılmadığını, en büyük göçün rantçılar tarafından yönetildiği döneme denk geldiğini bunun ıspatı ise   seçimlere katılım oranının %30 altında olmasıdır. Plasnitsa bu işgalciler kurtulacaktır, bu rant işgalcileri Türk toplumuna bir fayda getiremez, rantçılar Türk toplumu adına konuşamaz ifadelerini kullanırken, Türk toplumunun en büyük bir bölümü YAPABİLİRİZ ittifakında olduklarını ve  ülke ve vatandaşlarımıza daha güzel bir geleceği bu ittifakın sunacağını belirtti.