Sela: Meclis Oturumunda Vmro-Dpmne Merkez Komite Toplantısı Düzenleniyor

Makedonya Meclisinin Kurucu oturumunun 3. gününde Vmro-Dpmne ve koalisyonunun milletvekilleri Meclisin Seçim ve Atamalar Komisyonu başkan ve üyelerinin seçimini öngören gündem maddesini farklı yönlere çekerek aralarında yaptıkları konuşmalar ile Meclis kürsüsünü bir bakıma işgal etmeye ve Meclisin çalışmasını engellemeye devam ediyorlar. Vmro-Dpmne milletvekillerinin birbirlerine soru sordukları ve cevapladıkları oturumda bugün söz alan Arnavut Koalisyon lideri Ziyadin Sela yaşanan duruma tepki gösterdi.

Sela konuşmasında yaşananlar konusunda, Birileri Meclis oturumu düzenleniyormuş gibi oynuyorlar ama aslında Meclis oturumunda Vmro-Dpmne Merkez Komitesi (Parti Merkez Meclisi) toplantısının düzenlendiğini söyledi.

Sela sözlerini: ’’Ohri Çerçeve Anlaşmasının imzalanmasından bu yana 16 yılın geçmiş olması fakat hala saygılanmaması bir gerçektir, hala Arnavutlara karşı soykırımcı hedefleri olanlar var. Bu yüzden bu tartışmalara son verelim ve gündem maddesine odaklanalım, İliya Dimovski burada masal anlatmasın kendi biografisini anlatsın ki ona oy verip vermemeyi düşünelim’’ şeklinde devam ettirdi.