BALKANLAR

Romanya’da Türk İş Adamları Köstence’ye Tıbbi Malzeme Bağışında Bulundu

Koronavirüs salgını sebebiyle Romanya’da Türk iş insanları, Köstence’de bulunan ISU Dobrogea, Ambulans Kurtarma Ekipleri, IPJ -Polis Köstence, Jandarma ve hastanelere koruyucu ekipman olarak maske bağışında bulundu. İş insanları Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Derneği’ nin Balkan Koordinatörü Sabit Danış ve Gold Baklava’nın sahibi Muharrem Altun,  Köstence Vali yardımcısı Shenol Ali ile birlikte maskeleri teslim etti.

Köstence Vali yardımcısı Shenol Ali, maskeleri ihtiyaç duyan kurumlara yönlendirildiğini “Türk insanlarına bu maskeleri nereye dağıtacakları hakkında yardımcı olduğunu söyledi.

İhtiyaç olan her şeyle birlikte sertifikalarla Türkiye’den getirildiler. Umarım bu tür yardımlar devam eder. Bu kurumlarda, UPU’da, Ambulansta, ISU’da, aynı zamanda bu Türk iş insanlarının da desteğiyle 8 dezenfeksiyon tüneli kurulacak” dedi.

UKİD Balkanlar Koordinatörü Sabit Danış özellikle Ramazan ayının başlandığı bu günlerde Müslüman iş insanlarına kampanyaya katıldıkları için teşekkürleri belirtti.