GÜNCEL

Mitskoski: Üsküp İçin 100 Elektrikli Otobüs Alımı İçin Görüşmeler Devam Ediyor

VMRO-DPMNE Genel Başkanı Hristiyan Mitskoski Üsküp için 100 adet elektrikli otobüs alımı için dünya şirketleriyle görüşmelerde bulunduklarını duyurdu. Mitkoski, şirketlerle görüşmeyi VMRO-DPMNE’nin mi yoksa yerel seçimlerde kendisini destekleyen belediye başkanı Danela Arsovska‘nın mı yaptığı konusunda net bir açıklamada bulunmadı.

Üsküp belediye başkanlarının ilk 100 gününde yapılan çalışmalara ilişkin raporların sunulduğu toplantıya Üsküp Şehir Belediye Başkanı Danela Arsovska katılmadı.

Arsovska, şimdiye kadar düzenlediği basın toplantılarında elektrikli otobüsler hakkında dünya şirketleriyle görüşüldüğü ve araç alımı için ihale sürecinin hazırlandığını söylemedi. Aksine, belediye olarak yeni otobüslerin alımı için bütçenin elverişli olmadığını daha önce düzenlediği bir basın toplantısında söylemişti.

Üsküp Şehir Belediyesi Başkan adaylığına bağımsız olarak katılan Danela Arsovska, VMRO-DPMNE desteğiyle seçime kazınmış, ancak ilk 100 gün icraatlarının sunumu yapıldığı etkinliğe katılmazken, icraatları konusunda Mitskoski konuşma yaptı.

Belediye başkanının Mitskoski mi, Danela mı sorusu medyada tartışılan konulardan biriydi.