GENEL

İbrahim: Türkçe Eğitim Gününde Türkçe Eğitim Sorunlarını Unutmamalıyız

Türk Hareket Partisi Genel Başkanı ve Milletvekili Enes İbrahim 21 Aralık Türkçe Eğitim Günü münasebetiyle bir bildiri yayınladı. Bildiride Türkçe eğitime en büyük katkısı olan Türk öğretmenlerine teşekkürlerini sunarken, Türk Eğitim Günü’nde Türkçe eğitimde yaşanan sıkıntıların unutulmaması gerektiğini ifade etti. Türk Hareket Partisi Genel Başkanı ve Milletvekili Enes İbrahim’in yayınlamış olduğu bildiriyi olduğu gibi yayınlıyoruz:

Makedonya Türkleri’nin kültürel, sosyal ve ekonomik alanda sürdürülebilir bir gelişmeye kavuşabilmesi için, öncelikle eğitim ve öğretimin kaliteli, bilimsel yöntemlerle yürütülmesi gerekmektedir. Bu da ancak öğretmenlerimizle mümkün olacaktır.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yetişmesinde fedakarca, vefakarca ve özverili bir biçimde gayret gösteren öğretmenlerimiz  her türlü takdire fazlasıyla layıktır.

Makedonya’da Türk öğretmeni, ülkemizin her yöresinde, her türlü imkansızlığa ve zorluğa rağmen idealist bir ruhla hizmet etmekte, devletimizin gülen yüzlerinden birisi olarak tüm vatandaşlarımıza ayrım gözetmeksizin yeni ufuklar açmak için gayret göstermektedir.

Öğretmenlerimizin içinde bulunduğu maddi sorunlar, eğitim ve öğretimin araç, gereç eksikliğiyle, fiziki imkansızlığın en iyi biçimde çözüme kavuşturulması en büyük istek ve temennimizdir.

Türkçe eğitimin sorunlarına çözüm bulma konusunda herkes gereğini yapmalı, Türkçe eğitimin uygulanmasını zirveye çıkartmalıyız.

Kişisel hırsları bir kenara brakarak, geleceğe emin adımlarla fakat hep birlkikte yürümeliyiz.

Beklentimiz ve dileğimiz; önümüzde ki yıllarda geçmişteki yanlış politikaların ve hatalı uygulamaların bir daha tekrarlanmamasıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Türkçe Eğitim Günü’nü kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.