EĞİTİM

Büyülelçi Sekizkök Maarif Okullarını Ziyaret Etti

Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçisi Sekizkök Kuzey Makedonya Maarif Okullarına ziyaret etti. Türkiye Maarif Vakfı Ülke Temsilcisi Mustafa Dillioğlu ve okul yöneticileri okulun eğitim çalışmaları konusunda Büyükelçi Sekizkök bilgi aldı. 2018-2019 eğitim yılında Kalkandelen’de eğitim hayatına başlayan Maarif Okulları anaokul, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde yaklaşık 450 öğrenciye hizmet vermektedir.
Büyükelçi Sekizkök yaptığı açıklamada “Bugün Kuzey Makedonya Maarif Okullarımızı ziyaret etmiş olmaktan ve yapılan başarılı çalışmaları yerinde görmekten çok memnun oldum. Maarif Okullarımız kısa sürede eğitim sistemi ve başarılarıyla adından söz ettirmiştir. Ülke genelinde bilim dallarında yapılan proje ve yarışmalarda dereceler elde etmiş olmasından dolayı kutluyorum. Yaşadığımız Covid-19 sürecinde uzaktan eğitim çalışmalarında başarılı bir performans sergilemiştir. Maarif Okullarımızın Kuzey Makedonya eğitim hayatına olumlu katkılar sunmaya devam edeceğine inanıyorum. Okulumuza kayıt için gelen öğrencilerde büyük artış olduğunu öğrendim. Tüm yöneticilerimizi ve öğretmenlerimizi çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum ve öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.
Büyükelçi Sekizkök Maarif Okullarımızın fiziki donanım ve tesislerini yerinde inceledi ve yetkililerden bilgi aldı. Eğitim Müşaviri Ali Rıza Altunel ziyaret sırasında Büyükelçi Sekizkök’e refakat etti.