SİYASET

Arnavut Partileri Kurulacak Yeni Hükümet İçin Yarın Ortak Platform Yayınlayacaklar

Makedonya’daki Arnavut partilerinin yeni hükümetin kurulmasında müzakerelere gitmeden yarın ortak bir platform yayınlamaları bekleniyor. Bugün bu açıklamayı ,,Sakam da kazam’’ portalı Arnavut DUİ partisinden elde ettiği bilgiler üzerine yaptı, ortak platform hakkında şimdilik bilgi verilmemektedir.

DUİ’den gelen bilgilere göre: ,,Makedonya’lı Arnavut partileri liderlerinin Priştine’de Kosova Cumhurbaşkanı Haşim Taçi ve Tiran’da Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile yaptıkları görüşmelerin amacı Makedonya’da kurulacak yeni hükümet görüşmeleri için ortak platform oluşturmalarını amaçlamaktadır’’.

DUİ partisi başkanı Ali Ahmeti kabinesinin şefi, aynı zamanda 11 Aralıkta düzenlenen erken genel seçimlerde Birinci Seçim Bölgesinden milletvekili liste taşıyıcısın Artan Grubi’den gelen açıklama söyle: ,,Dün Priştine’de Cumhurbaşkanı Haşim Taçi tarafından düzenlenen9 danışma toplantısı kardeşlik ruhundan gerçekleşti ve bu toplantının amacı Makedonya’daki Arnavut partilerinin kurulacak yeni hükümet için ortak bir platform oluşturma çabaları doğrultusunda yapılmıştır. Bu platforma Priştine’de destek veriyor’’.