GÜNCEL

Ufuk Dergisi Uluslararası Dergi Fuarı’nda Tanıtılıyor

Türkiye Dergiler Birliği’nin önemli bir kültür projesi olan “Uluslararası Dergi Fuar” bu yıl 11.’sini 8-12 Haziran 2022 tarihleri arasında İstanbul Sirkeci Garında düzenleniyor. Ufuk Derneği’nin yayın organı olan Ufuk Dergisi “Uluslararası Dergi Fuarı’na” katılıyor. Fuarın ilk gününde büyük ilgi gören Ufuk Dergisi, Türk dünyasından okuyucuları ile buluştu.

Türkiye’den yaklaşık 400 derginin katıldığı fuara bu yıl Dünya İletişimciler Birliği’nin katkılarıyla Türk dünyası, Ortadoğu, Avrupa’da yaklaşık 30 ülke 450 muhtelif dillerde dergiler katılıyor.

Türk dünyasından, Azerbaycan, Özbekistan, Kazakistan, Kırgızistan, KKTC ve Türk Akraba Topluluklarından: Gagauzya (Moldova), Ufa (Başkurdistan), Kırım (Ukrayna), Tataristan, Uygur Türkleri (Doğu Türkistan). Balkanlardan; Bulgaristan, Kosova, Romanya, K. Makedonya, Ayrıca Ortadoğu’dan Mısır, Birleşik Arap Emirliği (Dubayı), Filistin, Türkmeneli (Irak), Güney Azerbaycan (İran) ve Avrupa’dan (Hollanda) ülkelerinden 30 civarında dergi katılım sağlıyor.