THP’nin Yeni Genel Başkanı Enes İbrahim

Bugün Üsküp’te kurultayını toplayan Türk Hareket Partisi yeni genel başkan ile merkez meclis üyelerini seçti. 3. Olağan Kurultay’a Türk Hareket Partisi’nin yer aldığı koalisyon partnerleri haricinde, yurt içinden ve yurt dışından çok sayıda konuk katıldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçisi Sayın Tülin Erkal Kara, Makedonya Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Oliver Spasovski, Azerbaycan’dan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Bedrettin Guliyev, Türk Tarım Orman Sen Genel Başkanı Ahmet Demirci, Hollanda Türk Federasyonu Genel Başkanı Murat Gedik, UKİD Balkan Kordinatörü Sabit Danış, çok sayıda milletvekilleri, bakanlar ve diplomatlar katıldı.

Kurultayda protokol konuşmalarının ardından parti genel başkanı Prof.Dr. Adnan Kahil bir teşekkür konuşması yaptı. Bugüne kadar partinin yapmış olduğu faaliyetlere değinen Kahil, artık Makedonya’da yeni liderlere, yeni enerjiye destek verilmesini söyledi.

Genel Başkan adayı Enes İbrahim konuşmasında kıvrak siyaset yerine, ilkeli siyaset yapacaklarını ve sorumluluğun farkında olduğunu söylerken, Makedonya’da Türklerin birlik ve beraberliğe ulaşılması doğrultusunda mesajlarını iletti.

Kurultayda seçim bölümüne geçildiğine Enes İbrahim oy birliğiyle Türk Hareket Partisi Genel Başkanlığına seçildi. Ayrıca yeni seçilen merkez meclis üyeleri şunlar:

 1. Enes İbrahim
 2. Erkan Mahmut
 3. İsa Feyzullah
 4. Arif Miftar
 5. Celal Kain
 6. Sibel Kahil
 7. Erol Ruşid
 8. Beyadin Nebi
 9. Akkan Mahmut
 10. Taner Hacimustafa
 11. Suzana Ahmedi
 12. Ervin Seyfullah
 13. Cenk Ayvaz
 14. Mahmut Halim
 15. Esin Zekir
 16. Deniz Selim
 17. Menfi İlyaz
 18. Bahri İsmail
 19. Bülent Kamber
 20. Gafur Kamber
 21. Cevat Azemovski
 22. Emir İseynovski
 23. Amdiya Emin
 24. Agim Şeydo
 25. Semir Veysel
 26. İbrahim Telak
 27. Veysel Derviş
 28. Maksud Ali
 29. Cabir Doko
 30. İlhan Rahman
 31. Elvin Hasan
 32. Yaşar Süleyman
 33. Necdet Zülal
 34. Engin Bahtiyar
 35. Nevaip İsmail
 36. Naim Süleyman
 37. Bayram Yusuf
 38. Süleyman İdriz
 39. Smail Mustafa
 40. Aluş Ahmet
 41. Kazım Mustafa
 42. Erdoğan Ali
 43. Miftar Rustemov
 44. Rıdvan Süleyman
 45. Ersan Fetikov