SİYASET

THP: Gruevski’nin Türkleri ’’Kulaklarından Tuttuğu’’ Faşist Dönem Bitti

Türk Hareket Partisi tarafından yayınlanan basın bildirisinde gündeme dair önemli açıklamalara yer verildi. Makedon dilinde yayınlanan ve Makedon medyasında yer bulan bildirinin özeti şu şekilde:

’’11 Aralık seçimlerinde vatandaşların kararı ile ortaya çıkan özgürlük havası her geçen gün daha da fazla hissedilmektedir. Türk Hareket Partisi (THP) olarak Gruevski’nin Türkleri ’’Kulaklarından tuttuğu’’ faşist dönemin bitmesinin memnuniyeti içindeyiz.

Seçimlerde Türklerin en büyük bölümü değişim, özgürlük ve Makedonya’da hayat için oy verdiler. Türkler bu tutumlarını, ülkeyi 10 yıldır talan eden bu yönetimin himayesi altında düzenlenen protesto gösterilerine katılmayarak göstermeye devam ediyorlar.

Bütün Türklere ve vatandaşlara provokasyonlara ve yalanlara gelmemeleri çağrısında bulunuyoruz. THP olarak sorumlulukla, önümüzdeki günlerde bütün vatandaşların ve parti mensubiyeti gözetmeksizin bütün Türklerin çıkarları doğrultusunda çalışacak yeni hükümetin kurulacağını belirtiyoruz.

Rejimi yenmeyi en zararsız şekilde başardık. Artık özgürlüğü hiçbirşey engelleyemez. Makedonya’daki herkes için hayat geliyor’’.