THP Genel Başkanı Enes İbrahim’in 23 Nisan Mesajı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bu özel gün aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin doğduğu gündür. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşında şehit düşen tüm şehit ve gazilerimizi saygıyla anıyorum.
Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 23 Nisan 1920 tarihinde Ankara’da açılan ilk ‘Büyük Millet Meclisi’, Türkiye’nin Milli Mücadele tarihinde bir dönüm noktası niteliğindedir. 
 
Türk milletinin büyük sevgi duyduğu çocuklarına armağan ettiği bu anlamlı ve önemli gün inanıyorum ki, geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın özgür düşünceli, kendi başına karar verebilen, sorgulayan, milli ve manevi değerlerine bağlı, donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmeleri, geleceğimizin inşa edilmesi ve barış içinde bir dünyanın kurulması açısından oldukça önemlidir. 
Millet olarak çocuklarımızı ulusal egemenliğin önemini kavrayacak, demokrasimize, diyalog ve işbirliği bilincimize sahip çıkacak şekilde yetiştirmeliyiz.
Bu umutla, 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini diliyorum.
Saygılarımla,
 
Enes İbrahim
Türk Hareket Partisi
Genel Başkanı