THP Genel Başkanı Enes İbrahim Merkez Jupa Seçmenini Oy Kullanmaya Davet Etti

Türk Hareket Partisi (THP) Genel Başkanı Enes İbrahim 20 Ağustos’ta Merkez Jupa’da belediye başkanı seçimi için Merkez Jupa’lı vatandaşlara seslendi. İbrahim, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 20 Ağustos Merkez Jupa için tarihi bir gün olduğunun vurgusunu yaparken, demokrasilerde boykotun bir çare olmadığını, demokratik çıkmazları yine demokrasiyle ve onun pratik olanaklarıyla çözülmesi gerektiğinin altını çizdi.

Türk Hareket Partisi (THP) Genel Başkanı Enes İbrahim’in sosyal medyada yapmış olduğu paylaşımı olduğu gibi yayınlıyoruz:

Yaklaşık bir yıl içinde 3. kez belediye başkanını seçmek üzere 20 Ağustos tarihinde sandığa gidilecektir. İki sefer seçime yeterli katılımın sağlanmamasından dolayı belediye başkanı seçilemedi. Bugüne kadar belediye kayyum ile yönetildi. Demokrasilerde boykot çare değildir. Geçmişe girmek istemiyorum, herkesin kendine göre doğruları ve yanlışları vardır ancak 20 Ağustos 2022 tarihi Merkez Jupa için tarihi bir gündür. Çoğunluğu oluşturan kitle kendi iradesini bütünün temsiliyeti olarak algılayabilir ama bu algının bir varsayımdan ibaret olduğunu da unutmaması gerek. Demokratik çıkmazları yine demokrasiyle ve onun pratik olanaklarıyla çözmemiz gerektiğine inanıyorum.

Modern toplumların hem meşruiyetini hem de belirleyiciliğini sağlayan şey katılım olgusudur.

Bu yüzden 20 Ağustos 2022 tarihinde bir yıl içinde 3. kez belediye başkanı seçiminin yapılacağı günde, vatandaşlarımızı demokratik haklarını kullanarak sandığa gitmeye davet ediyorum.