SİYASET

SDSM’da Yeni Yönetim, Genel Sekreter Ve Başkan Yardımcıları Belirlendi

Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği (SDSM) geçtiğimiz ay düzenlenen parti kongresinden sonra, parti organlarının seçimini dün gece yaptı. SDSM Merkez Meclis Toplantısında yapılan görüşme ve oylama sonucunda partinin yeni Genel Sekreteri Aleksandar Kiratsovski oldu. Genel Başkan Yardımcılarının sayısında artışa gidilirken bu göreve Oliver Spasovski, Muhamed Zekiri, Petre Şilegov ve Blagoy Botsvarski getirilirken, şimdiye kadar aynı görevi yürüten Damyan Mançevski ve Frosina Remenski yeniden Genel Başkan Yardımcısı oldular.

Partinin 16 kişiden oluşan ve A takımı olarak adlandırılan Yönetim Kurulunda ise 6 genç isim ve 7 bayan’ın yer alması dikkat çekti.

Parti Genel Başkanı ve Başbakan Zoran Zaev toplantıda yaptığı konuşmada iktidar olarak sorumlulukların arttığını, daha verimli ve azimli şekilde çalışılması gerektiğini söylediği bildiriliyor.

Zaev’in ayrıca: ”Hep birlikte, hem yurt içinde, hem yurt dışında SDSM’nın ülkenin ve devlet anlayışının temeli olduğunu gösterdik. Vatandaşların çıkarları doğrultusunda sorumluluk içerisinde çalışmalarımıza devem edelim” dediği bildirildi.