GÜNCEL

MATÜSİTEB Heyeti Mitskovski İle Görüştü

Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) heyeti dün VMRO-DPMNE Genel başkanı Hristiyan Mitskovski ile görüşme gerçekleştirdir. Görüşme VMRO-DPMNE’nin 60 milyon avro değer biçilen, yolsuzluklar ile anılan ve mahkeme işlemlerinin hala devema ettiği genel merkezinde gerçekleşti. Görüşmede MATÜSİTEB Başkanı Hüsrev Emin’in dışında 2021 yılında gerçekleştirilen Erken Parlamento seçimlerinde VMRO-DPMNE milletvekili adayı olan Eski MATÜSİTEB başkanı Tahsin İbrahim’de yer aldı.

Görüşme ile ilgili MATÜSİTEB sosyal medya hesabından şu açıklama yapıldı:

Genel Başkanımız Hüsrev Emin, Eski Genel Başkanımız Tahsin İbrahim ve İcra Müdürümüz Mehmed Arif’ten oluşan MATÜSİTEB Heyeti, ana muhalefet partisi VMRO-DPMNE Lideri Sn. Hristiyan Mitskoski ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Parti Genel Merkezinde gerçekleşen görüşmede geçen yıl düzenlenen ve Mart ayı sonunda neticeleri açıklanması beklenen Nüfus Sayımı konusunda fikir alış verişinde bulunuldu.
Ayrıca görüşmede Kuzey Makedonya’daki Türk toplumunun Nüfus Sayımı neticeleri hususundaki beklentiler ve hassasiyetler özellikle vurgulandı.
Nüfus Sayımı özelinde başta Cumhurbaşkanı, Başbakan, Meclis Başkanı olmak üzere, diğer ilgili kurum temsilcileri ve siyasi parti liderleri ile randevular talep edilmiş olup, konuyla ilgili görüşmeler önümüzdeki günlerde de devam edecektir.”