SİYASET

MATTO’dan Bakan Kahil’e Ziyaret

Makedonya Türkiye Ticaret Odası (MATTO), Devlet Bakanı Sn. Prof D-r Adnan Kahil’e tebrik ve işbirliği  ziyaretinde bulundu. MATTO başkanı  Aydoğan Ademovski’nin yanı sıra, toplantıya Eurolink yönetim kurulu başkanı  Mariya Tomeski, Makedonya Ramstore genel müdürü  Ayhan Uzun ve Makedonya TAV genel müdürü Alper Er Tunga katıldılar.

Bakan Kahil, MATTO’nun Makedonya’daki öneminden bahsederek, yaşadıkları ve karşılaştıkları sorunları çözmek için çaba göstereceğinden ve önümüzdeki dönemde MATTO ile işbirliği içerisinde olacağından bahsetti.

Aydoğan Ademovski, yeni hükümetteki çalışmalarının daha iyi olacağını ileterek, Devlet Bakanı Adnan Kahil`in geçmiş tecrübelerine güvenerek, bu görevin çok isabetli bir karar olduğunu ve bu durumdan menuniyetini dile getirdi. Türkiye ile serbest işbirliği anlaşmasında Bakan’ın imzası olduğunu ve bu yüzden sorunun içeriğini bildiğini, kısa zamanda çözüleceğini ifade etmiştir.

Kahil, Makedonya’nın küçük olmasına rağmen çok sayıda ülke ile serbest ticaret anlaşması imzaladığı göz önünde bulundurulduğunda ve NATO’ya giriş ile Avrupa Birliği müzakerelerinin kapıda olduğu hesaba katıldığında, Makedonya’da yatırım yapmanın isabetli bir karar olduğunu vurguladı.