GENEL

KUMANOVA POLİS AMİRİNİN EVİNDE ARAMA YAPILDI

Bu gece Kumanova polis amirinin evinde özel polis ekipleri arama yaptı. Arama ve tutuklama kararı Örgütlenmiş Suç Biriminde alındığı bildirildi. Bu birim eski İstihbarat şefi Miyalkov’un bacanağı Yovan İlievski tarafından yönetilmekte.  Kumanova polis amiri Veliçkovik bu göreve İçişleri Bakanı Oliver Spasovski tarafından atandı. Kumanova vatandaşları Veliçkovik’in evi önünde toplanmaya başlaması üzerine polis ekipleri çekildi. Vatandaşların evin önünde toplanma sebebi ise polis amirinin tutuklamasına karşı gelmelerinden kaynaklanmakta.

Polis amirinin evi önünde toplanan vatandaşların yaptıkları açıklamalara göre ,,Veliçkovik’i polisler gereksiz yere tutuklamak istiyor. Evinin aranması ise Oliver Spasovski tarafından atanmasından kaynaklanmakta. Halk bekliyor ve tutuklanmasına izin vermeyeceğiz. Polisler evin içinde, vatandaşlar neler olduğunu bilmiyor çünkü polisler, Veliçkovik’in telefonunu almışlar.  Veliçkovik hiçbir suç işlemedi, o sadece kendi görevini yaptı.’’

Yoğun tepkilerden sonra Veliçkovik halka açıklamada bulundu. Evinin aranmasının sebebinin korkutmak amaçlı olduğunu söyledi. Eskiden bu tür polis baskınları iktidar tarafından vatandaşları ve muhalefet yanlısı olanları korkutmak amaçlı yapıldığı bilinmekte.