Kayseri Valisi Süleyman Kamçı MATTO’yu Ziyaret Etti

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı ve AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer Makedonya’daki temasları kapsamında Makedonya-Türkiye Ticaret Odası (MATTO) Başkanı Aydoğan Ademoski ile bir araya geldi.

Vali Kamçı başkanlığındaki heyet ile MATTO heyeti arasındaki görüşme, Makedonya’nın başkenti Üsküp’teki MATTO merkezinde gerçekleşti.

Vali Kamçı, buradaki açıklamasında, Makedonya ziyaretini 30 kişilik heyetle gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Amaçlarının Kayseri ve Erciyes Dağı’ndaki kayak merkezlerini tanıtmak olduğunu aktaran Kamçı, “Kayseriolarak bizim 3 milyar dolarlık bir dış ticaretimiz söz konusu. Türkiye’nin mobilya merkezi diyebiliriz Kayseriiçin. Ev ve büro mobilyası anlamında Türkiye’de en çok üretim yapan iliz. Dolayısıyla Kayseri bir ticaret ve sanayi şehri.” dedi.

Makedonya ile işbirliği ve ticaret hacmine de değinen Kamçı, “O anlamda 500 milyonluk bir dış ticaret hacmine sahibiz Makedonya ile. Bunu kat kat artırmak mümkün. Makedonya’nın tüm ihtiyaçlarını Kayseri’den giderebilmek, yurt dışından aldığı tüm ithalat mallarının Kayseri’den alınması mümkündür diyebilirim.” şeklinde konuştu.

MATTO Başkanı Ademoski de Vali Kamçı ve Milletvekili Tamer’in gerçekleştirdikleri ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.