GÜNCEL

K. Makedonya’da 13 Şubat Yas Günü İlan Edildi, Bayraklar Yarıya İndirilecek

6 Şubat 2023 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti ve Suriye Arap Cumhuriyeti’nde meydana gelen yıkıcı deprem nedeniyle hayatını kaybeden çok sayıda insan için dayanışma ve saygı ifadesi olarak ülkemiz Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’nde ulusal yas günü ilan edilmesi için bakanlar kurulu olağanüstü toplandığının bilgisini Siyasal Sistem ve Topluluklar Arası İlişkiler Bakan Vekili Cabir Doko sosyal medya hesabından duyurdı.  Doko, alınacak karar ile birlikte 13 Şubat 2023 tarihinde Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’nde ulusal yas günü ilan edilecek ve bütün bayraklar yarıya çekilecek.

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Başbakan Kovaçevski Türkiye-Suriye sınır bölgesini vuran yıkıcı depremlerde hayatını kaybedenlerin ebedi anısına yarın ki günü yas ilan ettiklerini duyurdu.

Kovaçevski, tüm Kuzey Makedonya Cumhuriyeti vatandaşları adına, sevdiklerini kaybeden herkese başsağlığı diliyorum. Devlet ve halk olarak yardım etmeye devam edeceğiz, dayanışma içinde olacağız ve mağdur vatandaşlarımıza, her şeyimizi kaybedenlere destek olacağız.