İştip Türk Köyleri Vmro-Dpmne’ye Oy Vermedikleri İçin Hizmet Alamamakta

Makedonya kar yağışı etkisinde altında. Makedonya’da genel anlamda hayat şartlarının zorlaştığı kış aylarında İştip Türk köyleri genelde dağlıkta bulunduklarından dolayı yaşam durma aşamasına gelmiş durumdadır. Özellikle Türk köylerinin muhalefete (THP’nin yer aldığı koalisyon) oy verdiklerinden dolayı belediye yetkilileri köylere giden yollarda temizlik çalışmalarına dahi başlamadıği görüldü. Kar yağışından sonra köy yolları kapanırken, şehirle iletişimi kopan vatandaşların belediye yetkililerine tepkisi çok büyük.

Vmro-Dpmne Belediyelerin çifte standardından dolayı ana muhalefet belediyelerin temizlemediği köylerde kendi imkanlarını kullanarak, vatandaşa hizmet etmek için elinden gelen gayreti göstermektedir. Geçtiğimiz gün Üsküp’ün en büyük Arnavut köyü olan Haraçina köyünde kar temizleme çalışmalarında bulunan Sosyal Demokratlar Birliği ve koalisyonu bu kez İştip Türk köylerinde çalışmaşarda bulundu.

Sosyal Demokratlar Birliği Milletvekili Blagoy Boçvarski Seltse köyünde kar temizleme çalışmaları için kar temizleme makineleriyle birlikte Türk köylerinin ulaşıma açılması için çalışmalarda bulundu. Muhalefete oy verdikleri için köylüleri cezalandırmak isteyen belediyelerin halka açıkça hizmet etmediği ortaya çıkmıştır.