GÜNCEL

İbrahim: Başbakandan Zaman Gazetesine Verilen Desteğin İptalini Talep Ettik

Türk Hareket Partisi (THP) Genel Başkanı ve Milletvekili Enes İbrahim, Zaman Makedonya gazetesine verilen desteği şiddetle kınadıklarını açıkladı.

Yaptığı açıklamada İbrahim, bu konuda ciddi bir mücadele verdiklerini ifade etti.

İbrahim açıklamasında “Basılı Medya Derneği tarafından FETÖ’nün yayın organına sunulan desteği medya aracılığıyla öğrenmiş olduk. Zira basılı medyaya sübvansiyon verilmesi “Bütçe Uygulaması’’ yasasında yapılan değişikliklerle birlikte Meclis’in 65. oturumunda karara bağlanmıştı. Ancak sürecin işleyişi 27 Kasım 2018 tarihinde  Bakanlar Kurulu’nun 105.  oturumunda görüşülmüş, karar alınmış ve karar doğrultusunda süreci devam etmesi için ‘Basılı Medya Derneği’ne görev verilmiş” dedi.

Açıklamasının devamında İbrahim, ”Basılı Medya Derneği” tarafından FETÖ’nün yayın organı Zaman gazetesine verilen desteği şiddetle kınarken, gerek Devlet Bakanımız Dr. Elvin Hasan, gerek kamuda atanmış ve seçilmiş yöneticilerimizle birlikte ciddi bir mücadele verdiğimizi kamuoyuna bildirmek isteriz. Bu gelişme bir siyasi puan toplama olayı olmadığı gibi, milli bir konu olduğunu vurgulamak isteriz. Hükümet ortağı olarak Zaman gazetesine verilen desteğin iptali için Başbakan ve diğer yetkili kişiler ile görüşüp, tüm mekanizmaların devreye girmesi talebinde bulduk” ifadelerini kullandı.

Açıklamasının sonunda ise Milletvekili İbrahim, “Türkiye Cumhuriyeti hem Makedonya’yı ilk tanıyan ülkelerinden biri hem de Makedonya’nın stratejik partneridir. İkili ilişkilerin bozulmasına neden olacak her atılım, atılacak her adıma Türk Hareket Partisi gereken tepkiyi göstermeye devam edecektir” dedi.