GÜNCEL

Engin Bahtiyar: Resne Halkı Daha İyi Bir Yaşamı Hak Ediyor

Türk Hareket Partisi Resne Belediye Meclis üye adayı Engin Bahtiyar sitemize özel bir röportaj verdi. Engin Bahtiyar genç olmasına rağmen, tecrübeli ve deneyimli bir siyasetçi. Yıllardır STK’larda çalışan Bahtiyar, 40 yaşında evli ve iki çocuk babasıdır. Engin Bahtiyar ile gerçekleştirdiğimiz röportajı siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz:

Aday olmaya iten sebepler?

Ben, Türklüğüyle gurur duyan ve bundan dolayı hiçbir zaman boyun eğmeyen ve Türklük için her zaman direnen bir ailenin oğlu, torunu ve yeğeniyim. Günümüzde, yaşadığımız topraklarda bu gururumuzu dile getirmek için yeni ufuklar doğmaya başladı.

Resne halkına ve Türk milletine hizmet etmek için aday oldum. Korkmadan, yorulmadan hep birlikte çalışıp ve başarımızı gösterip, bu belediyede azınlık bir millet olarak hakettiğimiz yerlere gelmemizi sağlamak için de diyebilirim.

Seçim kampanyası sürecinde ne tür tepkiler alıyorsunuz?

Aslında, kötü tepki aldığım söylenemez. Ait olduğum programa istinaden, her gün ve her akşam halkımızla görüşmeler düzenlemekteyiz. Soydaşlarımızla, kardeşlerimizle neler yapabileceğimiz konusunda bol bol konuşuyoruz. Önümüzü görmeye başladık, Allah’ın izniyle geliyoruz…

Resne Belediyesi’nde Türklerin çalışan oranı düşük. Kazandığınız takdirde neleri yapmayı hedefliyorsunuz?

İlk başta belediyemizde hızla azalan Türk nüfusuna karşın önlem almak zorundayız ve Türklerin çalışan oranının ilerleyen zamanda düşük olmasına izin vermemeliyiz. Milletimizin kalkınmasına önemli katkı sağlayacağını düşündüğümüz  bir takım sorun ve eksikliklerin giderilmesi yönünde acil çalışma başlatacağız. Resne’yi yeniden inşaa edecek projelerimiz var. Bu projeleri el ele, tek tek hayata geçireceğiz.

Son olarak seçmene vereceğiniz mesaj nedir?

Partili, partisiz tüm kesimlerden yoğun ilgiyle karşılaşıyoruz ve bu bize moral kaynağı oluyor. Her kesimin oyunu alacağız, ev ev, kapı kapı gezerek tüm halkımızın oyunu alacağız. Hiçbir ayırım yapmadan 24 saat halkımızın hizmetinde olacağız. Halkımız verdiği oyların karşılığında en iyi hizmeti alacak.

Follow by Email
WhatsApp