SİYASET

Enes İbrahim:Yeni Dönemde Türk Gençlik Kültür Merkezi Açacağız

Türk Hareket Partisi Genel Başkanı Enes İbrahiö Time Balkan haber sitesine verdiği röportajda partisinin seçim vaadlerini anlattı. Enes İbrahim, Türk Hareket Partisi’nin yeni iktidar döneminde Türk Gençlik Kültür Merkezi açacağını belirtti.

İbrahim devamında ayrıca

Toplulukların Kültürlerini Geliştirme İdaresi’’nin 2019 yılında Kültür Bakanlığı’ndan ayrılarak, yeni kurulan Siyasi Sistem ve Topluluklar Arası İlişkiler Bakanlığı’na dahil edildiğini anımsatan İbrahim, İdarenin işlevselliğini yükseltmek, bağımsız kurum ile amaç ve faaliyet alanlarının netleşeceği bir yasa getireceklerini söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Resne’de bulunan Niyazi Bey Konağı’nda ise Niyazi Bey Anı odası için girişimleri başlattık, önümüzdeki dönemde ise gerçekleştireceğimizi ümit etmekteyiz. Toplulukların Dillerindeki Eğitimi İlerletme ve Geliştirme İdaresi Eğitim ve Bilim Bakanlığı bünyesinden çıkartılarak, Siyasi Sistem ve Topluluklar Arası İlişkiler Bakanlığı’na katıldı. İdarenin etnik dillerde yürütülen eğitimin gelişimi için ve genel anlamda idarenin daha fazla işlevsel olması için yasa teklifinde bulunacağız. Enes İbrahim, tarımdan, ekonomiye, ekonomiden, demokrasi ve insan haklarına kadar, tam anlamıyla her alanla ilgili ciddi vaadlerimiz var olduğunu söyledi.