Enes İbrahim: Merkez Jupa Seçimleri İleri Tarihe Ertelensin

Türk Hareket Partisi (THP) Genel Başkanı ve milletvekili Enes İbrahim, Merkez Jupa’da yapılacak olan 17 Nisan Yerel seçimleri konusunda sosyal medya hesabı üzeriden açıklama yaptı. 17 Ekim 2021 tarihinde yapılan seçimde Merkez Jupa ve Mavrova Rostuşe Belediyelerinde seçimlerde katılım konusunda yasal çoğunluk yakalanamamış ve Belediye başkanı seçilememişti. İki belediyede uzun yıllar aşırı göç yaşanmata ve nüfus giderek azalmakta.

İbrahim’in yaptığı açıklama şu şekilde:

Geçen yıl yapılan yerel seçimlerde Merkez Jupa’da seçmenin 1/3’i sandığa gitmediğinden dolayı seçimler başarısız bir şekilde sonuçlandı. Seçimlerin tekrarı 17 Nisan’da yapılması gerek.

Ancak Merkez Jupa’da vatandaşların büyük bir bölümü yurt dışında ikamet etmesi, dolayısıyla seçimler muhtemelen yeniden başarısız bir şekilde sonuçlanacaktır.

Bundan dolayı bütçesi çok düşük olan belediyenin, yeniden başarısız bir seçim için bütçe harcaması doğru olmadığı düşüncesindeyim.

Bu yüzden belediye başkan adaylarının, adaylıktan vazgeçmesi, yerel seçimlerin gurbetçilerin de Merkez Jupa’ya geldikleri bir dönemde yapılması daha hayırlı olacağı kanısındayım. Böylece geliri düşük olan belediyede de israfın önlenmesine vesile olunabilir.