SİYASET

Bosna Hersek’ten Makedonya Başbakanı’na Ödül

Bosna Hersek’te düzenlenen “38. Avrupa’da Yılın En İyi Yöneticileri ve Şirketleri Ödül Töreni” kapsamında, “Avrupa’da Yılın Kişisi Ödülü”ne Makedonya Başbakanı Zoran Zaev layık görüldü.

Bosna Hersek’te faaliyet gösteren Avrupa Bağımsız Ajansı tarafından başkent Saraybosna’da düzenlenen ödül törenine Makedonya Başbakanı Zaev ve Bosna Hersek Bakanlar Konseyi Başkanı Denis Zvizdic’in yanı sıra çok sayıda üst düzey yetkili katıldı.

Zaev, ödül takdiminin ardından yaptığı açıklamada, “Avrupa’da Yılın Kişisi Ödülü”nü Bosna Hersek, Sırbistan, Arnavutluk, Karadağ ve Kosova başbakanları ile Batı Balkanların Avrupa Birliği (AB) üyelik sürecine katkı sağlayan Yunanistan ve Bulgaristan başbakanlarıyla paylaştığını söyledi.

Yunanistan ile uzun yıllar devam “isim sorunu”nun çözüme kavuşmasından memnuniyet duyduğunu vurgulayan Zaev, “Bölgede istikrar ve güvenliği sağladığımız takdirde vatandaşlarımızın geleceğini de garanti altına alacağız. Batı Balkanların AB’ye sunabilecek imkanlarının olduğunu göstermek istiyoruz.” dedi.