Başbakan Zaev Resne’de Türklerle Buluştu

Makedonya’da 15 Ekim tarihinde düzenlenecek  olan yerel seçim kampanyasının ilk gününde Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği ve koalisyonu Resne’de seçim çalışması yürüttü.

Seçim çalışmaları kapsamında Başbakan Zoran Zaev, Resne Türkleri ile görüşme gerçekleştirdi. Kabarık sayıda katılımın olduğu görüşmeye Türk Hareket Partisi Genel Sekreteri ve Milletvekilo Enes İbrahim, Toplulukların Haklarının Sağlanması Ajansı müdürü ve seçim kurmayı başkanı İlhan Rahman, Devlet Döviz Müfettişliği müdürü Maksud Ali, THP Resne Şube Başkanı Nejdet Zülal, THP Resne belediye meclis üye adayı Engin Bahtiyar ve yerel yöneticiler katıldılar.

Toplantıda konuşma yapan Resne THP Şube Başkanı Zülal, herkesin huzurunda Başbakan Zaev’i ve misafirleri selamladı. Zülal konuşmasında Zaev’i şimdiye kadar gösterdiği kararlılık ve azim ile ülkemizi bütün dünyaya duyurduğunu söyledi.

Görüşmede konuşma yapan Zaev:” Resne her zaman hoşgörü ve ortak değerlerin sembolü olmuştur. Burada olmak benim için ayrıcalık. Eminim ki Resne artık özgürlüğe ve geleceğe adım atacaktır. 15 Ekim günü galibiyeti kutlayan ilk belediyelerden biri olmalıdır” dedi.