BALKANLAR

Atina Uçağı Üsküp Üzerinden Uçarken Bomba İhbarı Yapıldı

Polonya’nın Katoviçe kentinden Atina’ya giden ve içinde 192 kişi bulunan Ryanair hava yollarına ait Boeing 737 tipi uçak havadayken bomba ihbarı yapıldı.

UÇAĞA ÜSKÜP ÜZERİNDE İKEN BOMBA İHBARI YAPILDI

NATO tarafından yapılan alarmda içerisinde 192 yolcusu bulunan uçağın, Üsküp üzerinde iken alınan alarmın hemen ardından iki adet  F 16 savaş uçağı tarafından takibe alındığı, uçağın Ege Denizi üzerine yönlendirildikten sonra Atina’daki Eleftherios Venizelos Havalimanı’nın boşaltılarak acil önlem alındığı ve uçağın saat 17.40’ta hava limanına indiği belirtildi.

Atina’daki uluslararası havalimanında geniş güvenlik önlemleri alındı. Özel Harekat Birliği ve bomba uzmanları yolcuları tek tek arayıp havalimanı bekleme salonuna aldı. Kontrollerde herhangi bir şüpheli duruma rastlanmadığı vurgulandı.

Polonya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lukasz Jasina olayla ilgili “Tüm yolcular güvenle uçaktan ayrıldı. Yanlış alarm verilmiş. Yaralanan kimse yok. Hiçbir yolcunun da yardımımıza ihtiyacı yoktu ve havayolu şirketi tüm sorunları kendilerinin halledeceğini söyledi” dedi.