GÜNCEL

28 Eylül Uluslararası Boşnaklar Günü Kutlandı

28 Eylül Uluslararası Boşnak Günü,  Siyasi Sistem ve Toplukluklar Arası İlişkiler Bakanlığı’nda Makedonya Cumhuriyeti’ndeki Boşnak toplumuna mensup ilkokul öğrencilerinin katıldığı bir çalıştay ile kutlandı.

Çalıştaya Siyasi Sistem ve Topluluklar Arası İlişkiler Bakanlığı Bakan Vekili Cabir Doko, Topluluk Haklarının Gerçekleştirilmesi Ajansı Müdürü Eran Kurtiş ve Kültürün Yaşatılması ve Tanıtılması İdaresi Müdürü Admir Uykanoviç katıldı.

Siyasi Sistem ve Topluluklar Arası İlişkiler Bakanlığı’ndan alınan bilgiye göre Doko, geleceğin gençlere ait olduğunu ve gençlerin önümüzdeki yıllarda toplumumuzu daha iyi ve daha ilerici bir topluma doğru şekillendireceğini vurguladı.

– Bu Bakanlık ülkemizdeki tüm toplulukların evidir. Bugün sizlerin yetenek ve becerileriniz sayesinde ülkemizin ortak zenginliği olan zengin Boşnak gelenek ve kültürüne dair yeni şeyler öğreneceğimize ve bu sanat atölyesinin sizler için harika anılar yaratacak keyifli bir deneyime dönüşeceğine inanıyorum. Bakan Vekili Doko, ayrıca 28 Eylül Uluslararası Boşnak Günü kutlu olsun dedi.