GÜNCEL

23 Haziran – Dünya Kamu Görevlileri Günü Vesilesiyle Başbakan Zaev: Vatandaşların ihtiyaçlarına ve kendi ülkemizin stratejik önceliklerine adanmış bir örnek olalım.

Makedonya Cumhuriyeti Hükümeti Zoran Zaev, Birleşmiş Milletler tarafından uluslararası bir gün olarak belirlenen 23 Haziran – Dünya Kamu Görevlileri Günü vesilesiyle tüm yetkililere tebrik mektubu gönderdi.
Zaev mektubunda dün yaptığı açıklamada, bu günün kamu görevlilerinin görevlerini bir misyon olarak kabul etmelerini çağrısında bulundu ve kamu hizmeti çalışanlarının vatandaşlar için çalıştıklarını ve istisnasız hizmet ettiklerini söyledi.

“Dürüstlük, kamu idaresi değerlerinin merkezinde, yolsuzluk ve kişisel çıkarlara karşı korumanın temel ilkesidir. Kamu hizmeti vatandaşların bütünlüğüne hizmet etmek, ülkenin egemenliğini, bağımsızlığını, güvenliğini ve refahını korur ve adalet ve eşitliği destekler. Dürüstlük meselesi, meslekte vatandaşlara hizmet olarak mükemmel bir kamu hizmeti sağlamak için ilerleme arzusudur. Sorumluluğu önceliklerimizin üstüne koymanın zamanı geldi ”dedi.